ویزای لیختن اشتاین

لیختن اشتاین، کشوری است کوچک در قلب قاره ی اروپا که یکی از کشورهایی است که بالاترین سطح زندگی را دارد و از نظر منابع و مناظر طبیعی، از سرسبزترین کشورهای قاره ی اروپا است. نوع حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است و به وسیله ی شاهزاده اداره می شود. لیختن اشتاین از سال ۱۹۲۴ از اتحاد گمرکی و پولی باسوئیس برخوردار بوده و از سال ۱۹۸۹، در عرصه های بین المللی نقشی فعال تر به خود گرفت.جهت ورود به لیختن اشتاین می بایست ویزای آن را داشته باشید.اما از طرفی دیگر در اکثریت موارد این کشور فقط به ایرانیانی که از لیختن اشتاین دعوت نامه دارند ویزا اعطا می کند. در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای لیختن اشتاین

به هدف تفریح در لیختن اشتاین می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت لیختن اشتاینی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی لیختن اشتاین

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی لیختن اشتاین

مدارک ویزای لیختن اشتاین باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای لیختن اشتاین به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر توجه:تمکن مالی ویزای لیختن اشتاین باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای لیختن اشتاین

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای لیختن اشتاین در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.

هزینه اخذ ویزای لیختن اشتاین

هزینه اخذ ویزای توریستی لیختن اشتاین مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین در ایران سفارتخانه ندارد و شما برای درخواست ویزای این کشور باید درخواست خود را به سفارت آلمان ارائه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی