ویزای مالت

کشور مالت کشوری کوچک در جنوب اروپا و در مرکز دریای مدیترانه است. پایتخت این کشور کوچک که بزرگ ترین شهر آن نیز می باشد شهر ولتا است. به طور کلی کشور کوچک مالت از ۶ جزیره کوچک و مرتبط با هم تشکیل شده است که تنها سه جزیره آن به نام های مالت، گزو و کومینو مسکونی بوده و سه جزیره دیگر آن کومینوتو، فیلفلا و سنت پاول غیر مسکونی و فقط جنبه توریستی و گردشگری دارند. کشور مالت در مرکز دریای مدیترانه واقع گشته و از نظر جغرافیایی به کشورهای بزرگی همچون ایتالیا، تونس و لیبی نزدیک می باشد. در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای مالت

به هدف تفریح در مالت می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت مالتی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی مالت

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مالت

مدارک ویزای مالت باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . این مدارک نیاز به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری ندارند.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای مالت به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای مالت

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای مالت در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای مالت حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای مالت

هزینه اخذ ویزای توریستی مالت مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت مالت

با توجه به اینکه کشور مالت در ایران سفارت خانه ندارد، شما باید درخواست خود را برای اخذ ویزای مالت به سفارت کشور اتریش ارائه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم ،کارگزار VFS GLOBAL اتریش

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی