ویزای استرالیا

australian-flag

کشور استرالیا سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به‌شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. این کشور در سال 1901 میلادی از بریتانیای کبیر استقلال یافته است.کشور استرالیا پس از سوئیس دومین کشور ثروتمند دنیا می باشد.به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری از جمله آبشارها،جنگل ها و صخره های مرجانی همواره از مقاصد جذاب گردشگری بوده است،از این رو، ویزای توریستی استرالیا یکی از محبوب‌ترین ویزاهاست. در این جا به توضیح انواع ویزای استرالیا و نحوه اخذ ویزای توریستی آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای استرالیا

ویزای توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد.بهترین گزینه ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان ویزای توریستی ۶۰۰ استرالیا می باشد. از جمله مهم ترین شرایط ویزای توریستی استرالیا سابقه سفر مناسب می باشد.در ادامه این مبحث به توضیح ویزای توریستی استرالیا خواهیم پرداخت. با استفاده از این ویزا می‌توان به صورت توریستی به استرالیا سفر کره و به مدت 3، ۶ و ۱۲ ماه در آنجا اقامت داشت.

این ویزا از جمله مواردی است که منجر به مهاجرت متقاضی می شود و به دلیل توضیحات مفصل آن به پیج ویزای کاری استرالیا مراجعه کنید.

از محبوب ترین نوع ویزای استرالیا می باشد که شامل مهاجرت به استرالیا یا اقیانوسیه جهت تحصیل می باشد.

این ویزا با هدف مقاصد تجاری، حضور در سمینار‌ها و همایش ها و روابط بین شرکت های تجاری صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تجاری استرالیا، باید از یک شرکت و یا برگزار کننده همایش دعوت نامه معتبر داشته باشید. مدت اعتبار این ویزا، به تاریخ درج شده در دعوت نامه بستگی دارد.

از انواع مهم دیگر ویزای استرالیا می توان به مهاجرت والدین،ویزای سرمایه گذاری،ویزای تجاری،شرکت در کنفرانس و … اشاره کرد.

ویزای توریستی استرالیا

سفارت استرالیا جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا یک سری قوانین تعیین کرده است که در صورت نداشتن این شرایط درخواست ویزای متقاضی رد می شود.این شرایط عبارتند از:

1-سابقه سفر مناسب شامل شینگن یا غیر از شینگن

2-دعوت نامه از طرف بستگان یا دوستان،بدیهی است دعوت نامه بستگان درجه یک اعتبار بسیار بالاتری دارد.هر نوع دعوت نامه اعم از تجاری یا دعوت نامه بازدید دوستان و خویشاوندان ویژگی های خاصی دارد و مدارک خاصی می بایست پیوست آن باشد،مجموعه تات ویزا آماده ارائه خدمات اخذ ویزا با دعوت نامه می باشد.

3-تمکن مالی متناسب با تعداد روزهای اقامت در استرالیا که به صورت میانگین برای هر روز بین 60 تا 80 دلار استرالیا می باشد.

مراحل درخواست ویزای استرالیا

درخواست ویزای استرالیا شامل مراحل کلی زیر می باشد:

1-ایجاد حساب کاربری در وبسایت سفارت استرالیا

2-پاسخ گویی به سوالات و آپلود مدارک در این حساب کاربری

3-پرداخت هزینه ویزای استرالیا به صورت آنلاین

4-انتظار به مدت حدوداً یک ماه جهت دریافت جواب سفارت

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا

مدارک ویزای استرالیا باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نیز از ملزومات اصلی مدارک ترجمه شده می باشد.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای استرالیا به شرح زیر است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
 • ارائه تمامی پاسپورت های جدید و قدیمی جهت تهیه اسکن رنگی از آن ها
 • عکس رنگی 5 *5 .3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه کارت پایان خدمت برای متقاضیان 18 تا 50 ساله
 • ترجمه مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
 • ارائه مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر
 • ترجمه اسناد مالکیتی و ملکی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراهی فرزندان
 • سابقه سفر مناسب شامل کشورهای مختلف از جمله شینگن و غیر شینگن

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای استرالیا

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای استرالیا در حدود 17 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.

صدور ویزای استرالیا

پس از صدور ویزای استرالیا این ویزا به صورت فایل PDF به متقاضی یا نماینده وی ایمیل می شود،این فایل را پرینت گرفته می شود و به عنوان ویزا تلقی می شود.

هزینه اخذ ویزای استرالیا

هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا مبلغی در حدود 250 دلار آمریکا است که به صورت آنلاین توسط کردیت کارت پرداخت می شود.تات ویزا آماده ارائه خدمات در این خصوص می باشد.بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد و در صورت عدم موافقت صدور ویزا این مبلغ توسط سفارت خانه عودت داده نمی شود.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت استرالیا

تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت استرالیا مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

در حال حاضر، کلیه مراحل صدور ویزا در سفارت استرالیا به صورت آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری ندارد