ویزای کانادا

canada-flag

کشور کانادا واقع در شمال قاره آمریکای شمالی می باشد که از ده استان،سه قلمرو و پنج منطقه اصلی تشکیل شده است.استان ها یا ایالت های کانادا عبارتند از:آنتاریو،آلبرتا،کبک،بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد، منیتوبا، نوا اسکوشیا, نیوفاندلند و لابرادور .در این جا به توضیح انواع ویزای کانادا و نحوه اخذ ویزای توریستی آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای کانادا

به هدف تفریح در کانادا می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا از جمله مواردی است که منجر به مهاجرت متقاضی می شود و به دلیل توضیحات مفصل آن به پیج ویزای کاری کانادا مراجعه کنید.

از محبوب ترین نوع ویزای کانادا می باشد که در صفحه ویزای تحصیلی کانادا به صورت مفصل به توضیح آن پرداخته ایم.

از انواع مهم دیگر ویزای کانادا می توان به سوپرویزای والدین کانادا(مخصوص پدر و مادر بزرگها)،ویزای همراه،ویزای سرمایه گذاری،ویزای تجاری،شرکت در کنفرانس و … اشاره کرد.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به ویزای مولتی ده ساله کانادا مشهور است.ایرانیان به دلیل اعتبار پاسپورت 5 ساله به این نوع ویزا،ویزای مولتی پنج ساله کانادا می گویند.اما عموماً این ویزا تا یک روز قبل از انقضای پاسپورت متقاضی به وی اعطا می شود و نحوه استفاده از آن به صورت مولتیپل یعنی چند بار ورود می باشد به این معنا که شخص می تواند به تعداد دفعات وارد کانادا شده و در هر بار ورود شش ماه در کانادا اقامت کند.

روش های درخواست ویزای کانادا

جهت دریافت ویزای کانادا دو شیوه کلی وجود دارد:روش کاغذی و آنلاین.در روش کاغذی پس از گرفتن وقت سفارت کانادا، کلیه مدارک و هزینه سفارت به صورت حضوری به مراکز انگشت نگاری کانادا تحویل داده می شود.اما در روش آنلاین کلیه مدارک و هزینه ها به صورت آنلاین به سفارت خانه تحویل داده می شود و فقط جهت انگشت نگاری به مراکز انگشت نگاری مراجعه می شود.لازم به ذکر است هم اکنون اخذ وقت سفارت کانادا جهت ویزای آنلاین نیز اجباری است.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک ویزای کانادا باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای کانادا به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5 . 4 *5 .3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
  • ترجمه مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • ارائه مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 4 ماه آخر
  • مدارک مالکیتی شامل مالکیت سهام،خودرو،اجاره نامه،زمین،آپارتمان و …
  • ترجمه سند ازدواج در صورت همراهی همسر
  • ترجمه اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراهی فرزندان
  • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی مجموعه تات ویزا(از این جا دانلود کنید)
  • سابقه سفر مناسب شامل کشورهای مختلف از جمله شینگن ، آمریکا،استرالیا و …

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای کانادا در فصول مختلف و برای ویزاهای مختلف کانادا متفاوت است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.جهت کسب اطلاعات از این زمان در هر فصل سال به کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

پیکاپ ویزای کانادا

برخلاف ویزای شینگن که پاسپورت متقاضی نزد سفارت خانه می ماند در ویزای کانادا پاسپورت متقاضی نزد خودش باقی می ماند ، اگر ویزا مورد موافقت قرار بگیرد از طرف سفارت کانادا پاسپورت ریکوئست می شوید و می بایست پاسپورت جهت الصاق ویزا به سفارت خانه تحویل داده شود.این کار اصطلاحاً پیکاپ ویزا نام دارد که مجموعه تات ویزا آماده ارائه خدمات آن می باشد.

وقت سفارت کانادا

چه به صورت کاغذی و چه به صورت آنلاین در خواست ویزای کانادا کرده باشید می بایست جهت انگشت نگاری وقت سفارت کانادا بگیرید و در همان زمان در محل انگشت نگاری حاضر شوید.با توجه به عدم وجود سفارت کانادا در ایران،انگشت نگاری ایرانیان در یکی از کشورهای همسایه صورت می پذیرد که شامل ترکیه،امارات،گرجستان و ارمنستان می باشد.مجموعه تات ویزا وقت سفارت کانادا را برای مشتریان خود به صورت رایگان و برای سایرین با اخذ هزینه 20 دلار امکان پذیر است.

هزینه اخذ ویزای کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا مبلغی در حدود 185 دلار کانادا است که به صورت آنلاین توسط کردیت کارت پرداخت می شود.تات ویزا آماده ارائه خدمات در این خصوص می باشد.بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس وبسایت سفارت کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت کانادا مراجعه نمایید.

آدرس وبسایت انگشت نگاری کانادا در ترکیه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انگشت نگاری کانادا به این جا مراجعه نمایید.