ویزای تحصیلی کانادا

canada-flag

ویزای تحصیلی کانادا شامل دانش آموزان و دانشجویان می باشد که به ترتیب ویزای دانش آموزی و دانشجویی نامیده می شود.همچنین افرادی که با ویزای دانش آموزی و دانشجویی به کانادا می روند عموماً شخصی از خانواده نیز همراهشان می باشد، از این رو ویزای همراه برای افرادی که ویزای تحصیلی دارند نیز مورد سوال متقاضیان می باشد.لازم به ذکر است دوره های آموزشی کمتر از 6 ماه الزامی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند،اما تات ویزا به متقاضیان این نوع دوره ها نیز توصیه می کند تا ویزای تحصیلی اخذ نمایند به این علت که اگر بنا بر هر دلیلی پس از اتمام دوره آموزشی کوتاه مدت قصد ادامه تحصیل در کانادا داشته باشید اگر ویزای تحصیلی نداشته باشید می بایست خاک کانادا را ترک و درخواست ویزای تحصیلی بدهید،اما در صورت داشتن ویزای تحصیلی از همان خاک کانادا تا قبل از انقضای ویزای تحصیلی فقط درخواست تمدید آن را خواهید داد.در این جا به توضیح انواع ویزاهای تحصیلی و ویزای همراهان می پردازیم.

مهدکودک های کانادا:سن 4 تا 6 سال

دبستان های کانادا:7 تا 14 سال(از کلاس 1 تا 7)

دبیرستان های کانادا:15 تا 18(شامل دو ترم و هر ترم 4 واحد،در مجموع 8 واحد)(از کلاس 8 تا 12)

البته در ایالت کبک، سال تحصیلی یک سال کمتر می باشد و تا کلاس 11 ادامه دارد.

شروع سال تحصیلی از اواسط شهریور می باشد و جهت اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی، تمامی مدارس کانادا مورد تایید اداره مهاجرت می باشند.ساعت مدارس از 9 صبح تا 15:30 می باشد.

توجه:افراد زیر 18 سال (برخی ایالت های کانادا زیر 19 سال) جهت ادامه تحصیل در کانادا حتما می بایست همراه با یکی از والدین باشند یا سرپرست قانونی داشته باشند.البته در برخی از موارد آفیسر برای افراد بالاتر نیز الزام سرپرست یا همراه را خواهد گذاشت.

توجه:یکی از متداول ترین سوالات متقاضیان این است که ویزای دانش آموزی نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد یا خیر؟از آن جایی که تدریس زبان انگلیسی یکی از برنامه های درسی مدارس کانادا برای دانش آموزان است،بدیهی است نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا نمی باشد. 

 

ویزای دانشجویی کانادا برای افرادی است که پس از پایان دوره 12 ساله تحصیلی قصد ادامه تحصیل در کالج،دانشگاه یا یک موسسه آموزشی دارند.برخلاف ویزای دانش آموزی که تمامی مدارس مورد تایید اداره مهاجرت می باشند،در این نوع ویزا فقط می توان از کالج،دانشگاه و موسسات معتبر مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (DLI)پذیرش تحصیلی گرفت در غیر این صورت ویزای تحصیلی صادر نخواهد شد.

دانشگاه های کانادا:مقطع کارشناسی یا بالاتر(مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال و کارشناسی ارشد بین 1 تا 3 سال می باشد.)

همچنین ویزای دانشجویی شامل تحصیل در کالج ها،مدارس فنی و حرفه ای(علوم فنی و کاربردی)،هنرستان(مدارس هنرهای کاربردی) می باشد که به اعطای گواهی نامه،دیپلم،کاردانی و کارشناسی می انجامد.

والدین دانش آموزانی که از طریق ویزای تحصیلی به کانادا وارد می شوند، در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند جهت همراهی فرزند خود در کانادا از طریق ویزای همراه (ویزای توریستی) اقدام نمایند.

والدین یک دانش آموز که ویزای تحصیلی کانادا اخذ کرده و همسر افرادی که ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا اخذ کرده اند می توانند به سه صورت در قالب ویزای همراه به کانادا بروند:

1-ویزای توریستی همراه

2-ویزای کاری به صورت OPEN WORK PERMIT 

این ویزا نوعی از ویزای کار می باشد که در آن متقاضی پس از ورود به کانادا می تواند به دنبال کاریابی رفته و مشغول به کار شود.

3-ویزای کاری به صورت JOB OFFER

این نوع ویزای کاری منوط به یافتن شغل قبل از ورود به کانادا به صورت داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی می باشد.

لازم به ذکر است در ویزای کار نیاز به مدرک زبان بین المللی به صورت جنرال می باشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا چه دانشجویی چه دانش آموزی مراحل مشترک دارند و در برخی مدارک مورد نیاز تفاوت هایی دارند.ویزای تحصیلی کانادا شامل دو مرحله می باشد:

1-پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج یا موسسه ای که قصد ادامه تحصیل در آن داریم.پذیرش تحصیلی یا Study Permit نامه ای است از دانشگاه مقصد که شامل شهریه پرداختی،تاریخ شروع،پایان و ثبت نام دوره تحصیلی می باشد.

2-اخذ ویزای تحصیلی از سفارت

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا


مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

1-نامه پذیرش تحصیلی یا ادمیشن

2-برنامه تحصیلی(STUDY PLAN)

3-گردش حساب و تمکن مالی4 ماهه

4-پاسپورت معتبر

5-مدارک مالی شامل دارایی و اموال

6-مدارک شغلی شامل بیمه،ثبت شرکت و …

7-برگه واریزی دانشگاه

جهت دانلود چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا به صفحه دانلود فرم ها مراجعه نمایید.

کار هنگام تحصیل یا پس از پایان تحصیلات در کانادا

دانشجویان هنگام تحصیل در کانادا و پس از پایان تحصیلات در کانادا می توانند مشغول به کار باشند.دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیلات در کانادا تا قبل از اتمام ویزای تحصیلی نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به کار اقدام نمایند.همچنین دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود به دو صورت زیر می توانند مشغول به کار باشند:

1-کار در محیط دانشگاه که ON CAMPUS نامیده می شود.

2-کار در محیط خارج از دانشگاه که OFF CAMPUS نامیده می شود.این نوع کار حداکثر تا سقف 20 ساعت در هفته می باشد.

افرادی که قصد کار در کانادا دارند،ابتدا باید شماره بیمه اجتماعی یا (SIN(Social Insurance Number را دریافت کنند.دریافت این شماره رایگان است و فقط 3 روز پس از شروع به کار فرصت دریافت آن را خواهید داشت.این کد 9 رقمی می باشد و تمام افراد در کانادا شامل افراد با اقامت دائم،افراد با ویزای تحصیلی و افراد با ویزای کاری موظف به دریافت آن هستند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت سفارت کانادا مراجعه نمایید.

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزای توریستی کانادا

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی کانادا​​

ویزا سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی سوئد در تمامی مقاطع

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی