ویزای تحصیلی سوئد

سوئد یکی از کشورهای عضو شینگن در حوزه اسکاندیناوی می باشد که از سطح استاندارهای بالای زندگی برخوردار است و با توجه به جمعیت کم بدیهی است تعداد دانشگاههای کمی نیز دارد، اما سطح رنکینگ این دانشگاه ها بسیار بالا می باشد.از مزایای ویزای تحصیلی سوئد می توان به این موارد اشاره کرد که  درصورت نداشتن نمره کافی زبان میتوان در دوره های زبان با سطح کیفی بالا شرکت کرد، از طرفی دیگر سوئد نسبت به سایر کشورها در خصوص گپ تحصیلی متقاضی یا سن وی سخت گیری خاصی ندارد.شایان ذکر است این مسائل  با جبران سایر پارامترهای همراه به آسانی پوشش داده  میشود.در این جا به توضیح مقدماتی پیرامون پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی سوئد خواهیم پرداخت.شما می توانید جهت کسب اطلاعات در خصوص ویزای توریستی سوئد به صفحه ویزای توریستی سوئد مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در سوئد

  • تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها
  • اعطای ویزای همراه شخص متقاضی

 (میتوان گفت سوئد تنها کشور اروپاییست که به همراهان متقاضی ویزای تحصیلی به صورت همزمان ویزا میدهد و این بدین معنی است که وقتی شخصی متاهل است می تواند همزمان با ویزای تحصیلی خود برای خانواده نیز ویزای همراه بگیرد)

  • انگلیسی بودن زبان تدریس دوره های تحصیلی
  • مقرون به صرفه بودن شهریه و مخارج زندگی
  • امکان کار همزمان با تحصیل(با اجازه 20 ساعت کار در هفته)
  • امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های سوئد
  • اخذ اقامت پس از تحصیل
  • خلاقیت و نوآوری در سیستم آموزش
  • امکان استخدام پس از تحصیل
  • سطح رفاه و امکانات مطلوب زندگی

انواع موسسات آموزشی عالی در سوئد

موسسات آموزش عالی در سوئد به دو نوع دانشگاه و Folkuniversitetet تقسیم می شوند.دانشگاه ها امکان اعطای مدرک دکتری دارند اما تمامی آن ها  این گونه نیستند.درخصوص مدرک ارشد و کارشناسی ارائه شده در Folkuniversitetet و دانشگاه ها هیچ تفاوتی از نظر اعتبار وجود ندارد.

انواع ویزای تحصیلی سوئد

آموزش عالی در سوئد شامل سه مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. همچنین دوره ای در سوئد تحت عنوان دوره زبان انگلیسی وجود دارد که در این جا به توضیح هر چهار مورد آن خواهیم پرداخت.

 

ویزای تحصیلی سوئد مقطع کارشناسی

مدت دوره کارشناسی در سوئد بین 3 تا 4 سال است که در مجموع از 180 واحد درسی تشکیل شده است، دروس به زبان سوئدی تدریس می شوند پس اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد را دارید دانش زبان سوئدی الزامی است. لازم به ذکر است که سالیانه حدود 35 رشته به طور مستقل به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.سطح زبان مورد نیاز حداقل نمره آیلتس 6.5 می باشد و اجازه کار 20 ساعت در هفته به دانشجویان مقطع کارشناسی داده می شود.

شروع ترم تحصیلی در سوئد در این مقطع در ماههای سپتامبر و ژانویه می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد مقطع کارشناسی ارشد

مدت دوره کارشناسی ارشد در سوئد بین 1 تا ۲ سال می باشد ، که در مجموع از60 و 120 واحد درسی تشکیل شده است، دروس در این مقطع به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شوند. حداقل نمره زبان بین المللی مورد نیاز در این مقطع تحصیلی نمره آیلتس 5 .6  می باشد.به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار قانونی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سوئد داده شده است.

شروع ترم تحصیلی در سوئد در این مقطع در ماههای سپتامبر و ژانویه می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد مقطع دکتری

مدت مقطع دکتری در سوئد بین 3 تا 5 سال می باشد.دروس به دو زبان سوئدی و انگلیسی ارائه می شوند.برخلاف سایر دوره های شروع در این مقاطع به نظر استاد راهنما بستگی دارد.نمره آیلتس 7 حداقل نمره جهت کسب پذیرش دکتری در سوئد می باشد.همچنین جهت موفقیت پذیرش در این مقطع بهتر است معدل متقاضی سطح A  باشد و مقالات پذیرفته شده بین المللی داشته باشد. اجازه 30 ساعت کار در هفته به صورت قانونی به دانشجویان دکتری در سوئد داده شده است.همچنین امکان پذیرش به صورت انواع مختلف فاند نیز در این کشور در مقطع دکتری وجود دارد که به عوامل متعددی از جمله معدل مقاطع تحصیلی پایین تر ، پایان نامه کارشناسی ارشد،نوع و تعداد مقالات بین المللی ،نیاز و تایید استاد راهنما جهت ارائه فاند و ….بستگی دارد.بدیهی است داشتن مدرک GRE یا GMAT در برخی رشته ها از جمله مدیریت و اقتصاد از الزامات این مقطع می باشد.

ویزای تحصیلی سوئد با شرکت در دوره زبان انگلیسی

این دوره ها بهترین دوره جهت ورود به سوئد می باشد.از مزایای این دوره امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده نیز وجود دارد.این دوره ها در ترم های ژانویه و سپتامبر پذیرش دارند و از نیازمندیهای آن مدرک آیلتس 5 .5 و مدرک پیش دانشگاهی می باشد.هزینه های این دوره عموماً بین بین 42 تا 46 هزار کرون سوئد می باشد.مجموعه تات ویزا خدمات اخذ ویزای تحصیلی این دوره ها را به مشتریان ارائه می دهد در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

شروع ترم تحصیلی در سوئد برای دوره زبان در ماههای سپتامبر و ژانویه می باشد.

مجموعه تات ویزا به ارائه خدمات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد می پردازد ،دانلود چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سوئد از صفحه دانلود فرم ها امکان پذیر است.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

هزینه های اقامت در سوئد

هماهنطور که می دانید در هر جای دنیا هزینه اقامت و مسکن از مهم ترین اقلام هزینه ای می باشد.درسوئد نیز این موضوع تقریبا نیمی از هزینه زندگی می باشد.این هزینه کاملا بستگی به سطح انتظار و سلیقه افراد دارد اما به صورت تقریبی می توان در خصوص هزینه های اقامت در سوئد هزینه ای بین 450 تا 700 یورو در ماه را در نظر گرفت.هزینه های اقامت از زندگی در یک خوابگاه دانشجویی تا زندگی یک فرد متاهل دانشجو به همراه خانواده در یک مسکن مستقل متفاوت می باشد.مجموعه تات ویزا در این خصوص به متقاضیان ویزای تحصیلی خود راهنمایی های لازم را ارائه می دهد.

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های ماهیانه در سوئد تقریبا بین 800 تا 900 یورو درماه می باشد.که با توجه به هزینه های اقامت در مجموع بین 1300 تا 1500 یورو می بایست در ماه برای خود هزینه در نظر بگیرند.

کار در سوئد حین تحصیل و بعد از تحصیل

کار در سوئد هنگام تحصیل مجاز می باشد و این موضوع در کارت اقامت دانشجویان سوئدی قید شده است.اکثر دانشجویان بین المللی در سوئد به صورت نیمه وقت به کار مشغول می باشند.هم چنین پس از تحصیل فارغ التحصیلان می توانند از طریق ثبت شرکت و ایجاد کار به صورت خویش فرمایی یا دریافت پیشنهاد شغلی از یک شرکت سوئدی به کار در سوئد مشغول شوند و اقامت خود را از این طریق تمدید کنند.

ویزای همراه دانشجویی چیست؟

همسر و فرزندان زیر 18 ساله هر فردی که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی سوئد می باشد همراه دانشجو محسوب می شوند و به تمامی این افراد همزمان ویزای سوئد داده می شود و این همزمانی از مهم ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی سوئد می باشد.لازم به ذکر است همسر یک دانشجوی بین المللی در سوئد اجازه کار قانونی در آن کشور خواهد داشت. به علاوه فرزندان نیز می توانند در مدارس سوئدی و بین المللی به آسانی به تحصیل بپردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت سفارت سوئد مراجعه کنید.

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزا سوئد

ویزای توریستی سوئد

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی سوئد،یک ویزای سخت

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Pegah TaherkhaniReza Recent comment authors
  ثبت دیدگاه  
جدیدترین ها قدیمی تر رای دادن
اطلاع رسانی
Reza
Guest
Reza

سلام
برای سال جدید در دوره ارشد کی می تونم اقدام کنم_ ممنون میشم اطلاع رسانی کنید.

تات ویزا
Admin

سلام…میانگین زمانی برای ویزای تحصیلی ۶ ماه است اما هر چقدر سریعتر اقدام کنید بهتر است و زودتر کارتان انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی تخصصی پرونده تان می تونید با ما تماس بگیرید.