ویزای سوئد

سوئد یکی از کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی در اروپا است که با کشورهایی نظیر فنلاند، نروژ و دانمارک دارای مرز مشترک بوده و پایتخت آن شهر استکهلم است. این شهر به طور کلی کشوری تشریفاتی محسوب می شود و به طبع هزینه ی سفر به آن کمی بالاست. کشور سوند از لحاظ جغرافیایی در شمال اروپا واقع شده و دارای آب و هوایی بسیار سرد است. در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای سوئد

به هدف تفریح در سوئد می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت سوئدی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می تواند به صفحه ویزای تحصیلی سوئد مراجعه کنید.

به هدف های مختلف از جمله پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی سوئد

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی سوئد

مدارک ویزای سوئد باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . نیازی به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نمی باشد.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای سوئد به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر. همچنین توجه داشته باشید تمکن مالی می بایست به یورو صادر شود و به مهر و امضا ریاست شعبه برسد.
  • دعوت نامه در صورت وجود:بهتر است در صورت نداشتن دعوت نامه با توجه به شرایط کنونی صدور ویزا جهت اخذ ویزا اقدام نکنید.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای سوئد

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای سوئد در حدود14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای سوئد حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به سفارت این کشور مراجعه نماید.

وقت سفارت سوئد

وقت سفارت سوئد به صورت آنلاین می باشد که هزینه سفارت نیز باید همان جا به صورت آنلاین پرداخت شود مبلغ سفارت 60 یورو می باشد که آن نیز به صورت آنلاین پرداخت شود. خدمات وقت سفارت سوئد و پرداخت آنلاین آن توسط مجموعه تات ویزا صورت می پذیرد

هزینه اخذ ویزای سوئد

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئد مبلغی در حدود 60 یورو است که به صورت آنلاین هنگام اخذ وقت سفارت می بایست واریز شود.بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت سوئد

تهران،پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت سوئد مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی