ویزای بلژیک

کشور بلژیک جز کشورهای اروپای شمالی و مقر اصلی اتحادیه اروپا است.بلژیک دارای آب و هوایی معتدل و بارانی بوده و نیمی از مساحت این کشور توسط جنگل احاطه شده است، موقعیت استراتژیک و مکان های دیدنی فراوان این کشور، موجب افزایش رفت و آمد به آن شده است.بلژیک یکی از کشورهای عضو شینگن است و کلیه شهروندان ایرانی قبل از سفر به آن باید اقدام به اخذ ویزای بلژیک نمایند.در این جا به توضیح انواع ویزای بلژیک و نحوه اخذ ویزای توریستی آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای بلژیک

به هدف تفریح در بلژیک می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت بلژیکی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

این ویزا برای افرادی می باشد که از کشور بلژیک بدون توقف عبور می کنند.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی بلژیک

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی بلژیک

مدارک ویزای بلژیک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا یکی از زبان های ملی بلژیک ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای بلژیک به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 4*6 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای بلژیک

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای بلژیک در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای بلژیک حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای بلژیک

هزینه اخذ ویزای توریستی یونان مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت بلژیک

تهران،الهیه،خیابان آقا بزرگی،بن بست شیرین. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت بلژیک مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی