ویزای جمهوری چک

کشور جمهوری چک یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی برای علاقمندان به معماری قدیمی و تاریخ اروپا می باشد.وجود دیدنی های تاریخی در کنار طبیعت زیبا و هزینه پایین سفر نسبت به سایر کشورهای اروپایی باعث شده است جمهوری چک به یکی از کشورهای پرطرفدار در بین گردشگران تبدیل شود.ایرانیان جهت مسافرت به جمهوری چک در اولین قدم می بایست ویزای چک را اخذ کنند.

انواع ویزاهای جمهوری چک

به هدف تفریح در کشور چک می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت در جمهوری چک و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

به این منظور می بایست دعوت نامه معتبر از دوستان یا خویشاوندان خود که در جمهوری چک ساکن هستند داشته باشید.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی جمهوری چک

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی جمهوری چک

مدارک ویزای جمهوری چک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. مدارک اصلی مورد نیاز ویزای جمهوری چک به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر. توجه:تمکن مالی ویزای چک باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.
  • تاریخچه سفر شامل سفرهای توریستی می باشد.چک همانند سوئیس و لهستان از جمله کشورهای عضو شینگن می باشد که سابقه سفر علی الخصوص سابقه سفر کشورهای با ویزای معتبر در آن بسیار تاثیر گذار است.
  • مدارک ملکی در صورت وجود

 

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای جمهوری چک

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای جمهوری چک در حدود  14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای جمهوری چک حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای جمهوری چک

هزینه اخذ ویزای توریستی جمهوری چک مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت چک

تهران،خیابان فرمانیه،خیابان بوستان،کوچه نسترن،پلاک 36 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت چک مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

بهتر است کلیه امور ویزای خود را فقط از طریق این کارگزار پیگیری کنید نه از طریق سفارت چک

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی