ویزای دانمارک

کشور دانمارک با نام رسمی پادشاهی دانمارک در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت آن کپنهاگ است و جنوبی ترین کشور حوزه اسکاندیناوی است و تنها با کشور آلمان مرز دارد.کشور دانمارک در رتبه نخست شادترین و راضی ترین نیروی کار در دنیا قرار دارد.کشور دانمارک دارای طبیعت بکر و زیبا و دیدنی های فراوان است و یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری محسوب می شود و ایرانیان جهت سفر به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشد.

انواع ویزاهای دانمارک

به این نوع ویزا Family Visit  نیز گفته می شود.شامل افراد خانواده شهروندان یا افراد دارای کارت اقامت دانمارک می باشد و نیازمند ارسال دعوت نامه از سوی این افراد برای اعضای خانواده شان در ایران می باشد.

به این نوع ویزا Non-Family Visit  نیز گفته می شود.سایر انواع ویزا به اهداف توریستی،تجاری،شرکت در کنفرانس،فرهنگی و در مجموع ویزاهای با مدت کمتر از 90 روز در این دسته از ویزاهای دانمارک قرار می گیرند.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،ورزشی و …صورت می پذیرد.که در موارد ویزاهای کوتاه مدت در دسته ویزاهای بازدید غیر از موارد خانوادگی می باشد و در سایر موارد مثل تحصیلی نیز در دسته ویزاهای طولانی مدت قرار می گیرد.

ویزای توریستی دانمارک

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی دانمارک

مدارک ویزای دانمارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای دانمارک به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5 . 3 در 5 .4 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای دانمارک

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای دانمارک در حدود 15  روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای بلژیک حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای دانمارک

هزینه اخذ ویزای توریستی دانمارک هم اکنون مبلغی در حدود 95 یورو است،قبلا هزینه این ویزا 85 یورو بود که از 1 نوامبر 2019 افزایش نرخ داشته است.این مبلغ داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت دانمارک

تهران،شریعتی،بالاتر از پل صدر،کوچه هدایت،کوچه دشتی،پلاک 10

آدرس محل انگشت نگاری

: تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی