ویزای فنلاند

کشور فنلاند با نام رسمی جمهوری فنلاند کشوری است در شمال اروپا و پایتخت آن هلسینکی است . این کشور کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به شمار میرود و هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می گیرد.دیدنی های فراوان و سطح رفاه بالا،کشور فنلاند را به یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.برای سفر به فنلاند باید ویزای فنلاند اخذ کنید و جهت اخذ ویزا باید حتما دعوت نامه داشته باشید.

انواع ویزاهای فنلاند

به هدف تفریح در فنلاند می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت فنلاندی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

این ویزا جهت شرکت در کنفرانس،سمینار و مسابقات ورزشی می باشد.بدیهی است صدور این ویزا نیاز به دعوت نامه معتبر از مجری رویداد در فنلاند نیز دارد.

این ویزا با اخذ دعوت نامه از دوستان و خویشاوندان در فنلاند اخذ می شود.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی فنلاند

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند

مدارک ویزای فنلاند باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی،فنلاندی یا سوئدی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای بلژیک به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 6 .3*7 .4 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • اسناد مالکیت در صورت وجود

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای فنلاند

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای بلژیک در حدود 15  روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای بلژیک حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای فنلاند

هزینه اخذ ویزای توریستی فنلاند مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت فنلاند

تهران،خیابان شریعتی،خیابان میرزاپور،کوچه حدادیان،پلاک 2 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت فنلاند مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی،مجتمع تجاری هروی،طبقه چهارم

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی