ویزای فرانسه

کشور فرانسه، با فرهنگ بی‌نظیر، جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده، چشم‌اندازهای زیبای طبیعی، کافه‌های دنج در تراس، بازارهای رنگارنگ و آثار معماری بی‌نظیری که دارد، گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود می‌کشد. با شنیدن نام فرانسه بدون شک به یاد معماری و هنر در بالاترین سطح ممکن می‌افتید. فرانسه جاذبه‌هایی دارد که در سراسر دنیا مشهور‌ند . این کشور از نظر تنوع و گستردگی فرهنگی، بسیار قابل‌توجه است. این را از گالری‌های هنری، جاذبه‌های فرهنگی، کاخ‌های باشکوه و آثار معماری شگفت‌انگیز آن می‌توانید به‌وضوح مشاهده کنید.فرانسه، جزو برترین مقصدهای گردشگری در کل دنیا است و سالانه ۸۹ میلیون گردشگر دارد. در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای فرانسه

به هدف تفریح در فرانسه می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت فرانسوی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

بسیاری از ایرانیان متقاضی تحصیل در فرانسه می باشند.که بدین منظور می بایست از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در فرانسه پذیرش تحصیلی داشته باشید.عموماً نیز جهت اخذ این پذیرش تحصیلی نیاز به دانش زبان فرانسه خواهید داشت.

به هدف های مختلف از جمله ترانزیت، پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی فرانسه

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه

مدارک ویزای فرانسه باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای فرانسه به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • توجه داشته باشید مدارک ملکی در ویزای فرانسه مورد نیاز نمی باشد.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای فرانسه

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای فرانسه در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای فرانسه حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای فرانسه

هزینه اخذ ویزای توریستی فرانسه مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت فرانسه

تهران، منطقه 11،خیابان نوفل لوشاتو،پلاک 64-66 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت فرانسه مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی