ویزای یونان

یونان یکی از کشورهای عضو شینگن می باشد که با توجه به تمدن باستانی،دیدنی های فراوان مانند موزه های دوران باستان و بیزانس، سایت های باستان شناسی و همچنین با توجه به این که هزینه های سفر به یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر است، یکی از کشورهای محبوب گردشگران می باشد.جهت سفر به یونان باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نمود.در اینجا به شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای یونان می پردازیم.

انواع ویزاهای یونان

ویزای توریستی یونان

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای یونان

مدارک ویزای یونان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.این یکی از تفاوت های ویزای یونان با ویزای سایر کشورهای عضو شینگن می باشد.از این رو هزینه ترجمه مدارک در این سفارت خانه بیش از سایر سفارت خانه های حوزه شینگن می شود.مدارک مورد نیاز ویزای یونان به شرح زیر است.

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 4*6 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی(کارمندان:فیش حقوقی و لیست بیمه،صاحبان شرکت:ثبت شرکت،آگهی تغییرات،محصلان:گواهی اشتغال به تحصیل،مشاغل آزاد،جواز کسب و کارت مباشرت،بازنشستگان:حکم بازنشستگی)جهت اطلاع از مدارک شغلی سایر مشاغل با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.
  • سند ملکی(در صورت وجود)
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه اخیر

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای یونان

متقاضیان ویزای یونان می توانند تا 3 ماه پیش از تاریخ سفر برای دریافت ویزای یونان اقدام کنند و مدت زمان لازم جهت جواب ویزا بین دو تا چهار هفته متغیر می باشد.لازم به ذکر است اخذ ویزای یونان همانند سایر ویزاهای شینگن نیاز به مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر کارگزاری VFSGLOBAL مراجعه می نمایید.

هزینه اخذ ویزای یونان

هزینه اخذ ویزای توریستی یونان برای هر بزرگسال مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت یونان

تهران،خیابان آفریقا،بلوار اسفندیار،پلاک 43 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت یونان مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی،مجتمع تجاری هروی،طبقه چهارم

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی