ویزای مجارستان

مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در سال 2007 عضو پیمان شینگن نیز شده است.بوداپست پایتخت این کشور به دلیل جاذبه های متنوع به پاریس شرق شهرت دارد ، از ویژگی های دیگر مجارستان می توان به دسترسی آسان به سایر کشورهای اروپایی، فرهنگ و اقتصاد پویا و هزینه پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد که مجموعه این عوامل باعث شده است که مجارستان یکی از کشورهای پرطرفدار و محبوب گردشگران باشد.ایرانیان جهت ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند در این جا به انواع ویزاهای مجارستان و شرایط و نحوه اخذ آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان به دلیل این که مجارستان عضو شینگن می باشد و هزینه های آن نیز پایین است جز موارد محبوب می باشد.در ادامه به توضیح شرایط و مدارک مورد نیاز آن خواهیم پرداخت.

همانند سایر کشورها از مهم ترین علل سفر علت کاری و تجاری می باشد که افراد جهت عقد قرارداد،تفاهم نامه،ملاقات تجاری یا …با طرف مجارستانی خود به این نوع ویزا نیاز دارند.بدیهی است که جهت این هدف می بایست دعوت نامه معتبر به سفارت ارائه شود و سایر شواهد و مدارک از جمله فاکتور،قرارداد و …نیز پیوست مدارک باشد

یکی از انواع ویزاهای اصلی مجارستان است و این نوع ویزا جهت شرکت در کنفرانس،سمینار و همایش ها صادر می شود.

این نوع ویزا جهت شرکت در مسابقات و رقابت های ورزشی صادر می شود.

به دلیل هزینه های پایین مجارستان یکی از مقاصد تحصیلی می باشد،اگر قصد ادامه تحصیل مخصوصاً در رشته های پزشکی در این کشور دارید ،حتما دانشگاه مجارستان را از نظر اعتبار بین المللی یا وزارت علوم ایران مورد بررسی قرار دهید.

شامل ازدواج،دیدار بستگان،ترانزیت و … می باشد.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مجارستان

جهت اخذ ویزای شینگن از جمله مجارستان نیاز به مدارک شغلی و مالی و برخی مدارک دیگر می باشد، ما در اینجا به مهمترین مدارک مورد نیاز اشاره میکنیم.این مدارک می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شوند و نیازی به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • سند ملکی (اختیاری)

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

مدت زمان لازم جهت صدور ویزای مجارستان

پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان و ارائه مدارک و انگشت نگاری بین دو هفته تا چهار هفته بعد جواب ویزا صادر میشود که شخص متقاضی باید با مدارک شناسایی جهت دریافت جواب ویزا به دفتر کارگزاری مراجعه نماید.این زمان بسته به شرایط و فصول مختلف ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

هزینه صدور ویزای مجارستان

هزینه صدور ویزای مجارستان بر اساس یورو می باشد برای همین باید مبلغ مورد نظر را به صورت یورو همراه داشته باشید، این مبلغ در حدود 85 یورو می باشد.سفارت مجارستان سکه نمی پذیرد و امکان پرداخت این مبلغ به صورت کارت های بانکی قابل قبول نخواهد بود.بدیهی است با توجه به نوع ویزا هزینه آن متفاوت خواهد بود.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت مجارستان

تهران،دروس،میدان هدایت،خیابان شادلو،پلاک 16 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت مجارستان مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی