ویزای ایسلند

ایسلند از کشورهای زیبای اروپایی است که به عنوان یکی از مناطق بسیار بکر در کل جهان شناخته شده است. سالانه تعداد زیادی گردشگر و توریست از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. این کشور عضو اتحادیه شینگن است و  در دهه ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از مرفه‌ ترین کشورهای جهان شد. ایسلند شمالی ترین کشور اروپایی است و در شمال اقیانوس اطلس قرار گرفته است. این کشور دارای آب و هوای سرد و قطبی بوده مساحت این کشور در حدود ۱۰۲ کیلومترمربع می باشد.در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای ایسلند

به هدف تفریح در ایسلند می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت ایسلندی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی ایسلند

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایسلند

مدارک ویزای ایسلند باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. همچنین مدارک باید به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای ایسلند به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر توجه:تمکن مالی ویزای ایسلند باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای ایسلند

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای ایسلند در حدود 20 تا 30 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.

هزینه اخذ ویزای ایسلند

هزینه اخذ ویزای توریستی ایسلند مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت ایسلند

سفارت خانه کشور ایسلند در ایران تعطیل شده است.

آدرس محل انگشت نگاری

دفتر VFS GLOBAL دانمارک در ترکیه در شهرهای استانبول و آنکارا

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی