ویزای ایتالیا

ایتالیا که با نام رسمی جمهوری ایتالیا نیز شناخته می شود ، در جنوب اروپا واقع شده و با توجه به قدمت تاریخی و تنوع دیدنی ها،مقصد جذابی برای گردشگران می باشد. برخی از دیدنی های کشور ایتالیا میتوان به برج کج پیزا،شهر زیبای ونیز،آب نمای تروی در شهر رم و بسیاری دیگر اشاره کرد .از طرفی همچنین شهر زیبای میلان که به عنوان پایتخت مد و معماری جهان شناخته میشود.ایرانیان جهت سفر به ایتالیا ابتدا می بایست ویزای ایتالیا را اخذ کنند که در اینجا به انواع ویزای ایتالیا، شرایط و نحوه اخذ آن اشاره می کنیم.

انواع ویزای ایتالیا

این ویزا جهت ملاقات های تجاری،عقد قرارداد و …به هدف تجارت و کسب و کار می باشد.در این نوع ویزا شخص می بایست از شرکت ایتالیایی دعوت نامه داشته باشد و مدارک دیگری از جمله ثبت شرکت،اطلاعات شخص دعوت کننده از آن شرکت،مدارک دال بر روابط کاری از جمله فاکتورها و قراردادها و … نیز مورد نیاز است.

این ویزا از رایج ترین نوع ویزاها می باشد،تحصیل رایگان در ایتالیا از موارد جذابی است که افراد بسیاری تمایل به آن نشان می دهند.این تحصیل معمولا برای رشته های هنر و فنی مهندسی می باشد و شرایط خاصی برای آن وجود دارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

همانگونه که از نامش پیداست جهت ترانزیت بدون توقف از این کشور این ویزا مورد نیاز است.

این ویزا نیز از محبوب ترین ویزاهاست که جهت سفر و تفریح به ایتالیا می باشد.همچنین اگر فردی به هر هدفی از جمله تجاری و …قصد سفر به ایتالیا را داشته باشد اما دعوت نامه جهت اثبات این هدف خود نداشته باشد می بایست از ویزای توریستی جهت سفر استفاده کند.

همانند سایر کشورها انواع دیگر ویزا با هدف های پزشکی،فرهنگی،ازدواج و …نیز در دسته بندی های ویزای ایتالیا وجود دارند.

ویزای توریستی ایتالیا

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

بطور کلی برای اخذ ویزای شینگن از جمله ایتالیا نیاز به مدارک شغلی و مالی است که با توجه به شرایط شغلی هر متقاضی میتواند متفاوت باشد ما در اینجا به مهمترین مدارک مورد نیاز اشاره میکنیم.مدارک به زبان انگلیسی و ایتالیایی می توانند ترجمه شوند.

  • عکس 5*3 در 4 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و با دو برگ سفید روبروی هم

  • شناسنامه

  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر

  • سند ملکی (اختیاری)

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا

باید گفت که مدت زمان لازم جهت دریافت جواب ویزای ایتالیا در شرایط و فصول مختلف سال متفاوت است.اما بطور کلی میتوان زمانی بین 2 هفته تا یک ماه را در نظر گرفت و گاهی حتی ممکن است با توجه به شرایط متقاضی این زمان کمتر یا بیشتر شود.

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

برای درخواست ویزا، افراد بزرگسال باید مبلغ ۶۰ یورو به سفارت بپردازند، برای افراد ۶ تا ۱۲ سال به ازای هر نفر ۳۵ یورو دریافت می‌شود و برای افراد کمتر از ۶ سال هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. البته به موارد فوق مبلغ 25 یورو بعنوان کارمزد مرکز انگشت نگاری اضافه میگردد.همچنین، همسر، والدین و فرزندان شهروندان اتحادیه اروپا از پرداخت این هزینه معاف هستند.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت ایتالیا

تهران،خیابان جردن،بن بست فرزان شرقی ،پلاک 15 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت ایتالیا مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،ولنجک،خیابان سیزدهم،مرکز خرید گالریا،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی