ویزای لیتوانی

لیتوانی با نام رسمی جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرقی اروپا و جزو کشورهای حوزه بالتیک است.تقریبا همه سطح کشور لیتوانی را سرزمین های حاصل خیز و جنگل و دریا پوشانده است.جاذبه های طبیعی فراوان و هزینه اقامت پایین نسبت به سایر اروپا، کشور لیتوانی را به یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.برای سفر به لیتوانی نیاز به اخذ ویزای آن می باشد.

انواع ویزاهای لیتوانی

به هدف تفریح در لیتوانی می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت لیتوانیایی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن پایین می باشد.

به هدف های مختلف از جمله پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی لیتوانی

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی لیتوانی

مدارک ویزای لیتوانی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و حتما به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. مدارک اصلی مورد نیاز ویزای لیتوانی به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر. توجه:تمکن مالی ویزای لهستان باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.
  • لازم به ذکر است در صورتی که پس از ورود به شینگن از طریق کشور لیتوانی قصد سفر به کشور دیگری در حوزه شینگن دارید حتما باید 3 روز(2 شب) در لیتوانی اقامت داشته باشید سپس به کشور دیگری در حوزه شینگن سفر کنید.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید

زمان لازم برای دریافت ویزای لیتوانی

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای لیتوانی در حدود 14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای لیتوانی حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای لیتوانی

هزینه اخذ ویزای توریستی لیتوانی مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت لیتوانی

لیتوانی در ایران سفارت خانه ندارد.برای انگشت نگاری باید به مراکز انگشت نگاری ترکیه مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری لیتوانی در ترکیه

می توانید به یکی از مراکز انگشت نگاری VFS GLOBAL لیتوانی در ترکیه در شهرهای استانبول،ازمیر،آنتالیا،ادرین،بدروم،ترابزون یا آنکارا مراجعه کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی