ویزای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپاست که با بلژیک،فرانسه و آلمان همسایه می باشد و به عنوان کوچکترین کشور قاره اروپا شناخته می شود و در عین حال به عنوان دومین کشور ثروتمند جهان نامگذاری شده است و دارای شرایط اقتصادی و سیاسی با ثباتی است.جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان لوکزامبورگ باعث شده است همه ساله گردشگران فراوانی به این کشور کوچک اروپایی سفر کنند.در این مبحث به ارائه توضیحاتی پیرامون انواع ویزای لوکزامبورگ و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم

انواع ویزاهای لوکزامبورگ

به هدف تفریح در لوکزامبورگ می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت لوکزامبورگی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.این ویزا عمدتاً برای افرادی صادر می شود که جهت امضا قرارداد و ملاقات تجاری به لوکزامبورگ سفر می کنند.

جهت اخذ این نوع ویزا دعوت نامه از دوستان و خویشاوندان با فرمت خاص مورد تایید سفارت مورد نیاز است.

این ویزا شامل افرادی می باشد که از کشور لوکزامبورگ بدون توقف عبور می کنند،که می تواند شامل مسافران یا رانندگان وسایل نقلیه سنگین باشد.

همانگونه که از نامش پیداست جهت شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی می باشد که در لوکزامبورگ برگزار می شود و ارائه دعوت نامه از طرف برگزار کننده رویداد الزامی است.

برای محققانی صادر می شود که با داشتن دعوت نامه از طرف دانشگاه یا موسسه ای در لوکزامبورگ جهت انجام امور تحقیقاتی یا فرصت مطالعاتی کمتر از 3 ماه قصد سفر به لوکزامبورگ دارند.

به هدف های اقامت طولانی مدت در لوکزامبورگ از جمله تحصیلی،کاری،پیوست خانواده،تحقیقی،داوطلبانه و  …صورت می پذیرد.

روش های اقدام جهت اخذ ویزا

جهت اخذ ویزای لوگزامبورگ دو روش آنلاین و دستی وجود دارد.در روش آنلاین کلیه کارها به صورت آنلاین انجام می شود و متقاضی فقط جهت انگشت نگاری به آنکارا مراجعه می کند.اما در روش دستی سفارت لوگزامبورگ در روز وقت سفارت،متقاضی به همراه کلیه مدارک خود در سفارت حضور می یابد.جهت اخذ وقت سفارت لوگزامبورگ با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی لوکزامبورگ از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ

مدارک ویزای لوکزامبورگ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس با مشخصات پاسپورت مربوط به حداکثر سه ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • نامه مرخصی از کارفرما برای کارمندان با فرمت خاص سفارت
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر (توجه: تمکن مالی ویزای لوکزامبورگ می بایست به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد)

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای لوکزامبورگ

سفارت لوگزامبورگ هیچ مدت زمانی جهت بررسی مدارک ویزا اعلام نکرده است.اما طبق تجربه مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای لوکزامبورگ در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.با توجه به این که لوکزامبورگ در تهران سفارت خانه ای ندارد جهت پیکاپ پاسپورت هزینه مجزا مورد نیاز است.

هزینه اخذ ویزای لوکزامبورگ

هزینه اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ برای ایرانیان در کارگزاری سفارت آنکارا مبلغی در حدود 518 لیر ترکیه است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در ایران سفارت خانه ندارد.

آدرس محل انگشت نگاری

درخواست ویزای این کشور را باید به دفاتر کارگزاری در آنکارا ارائه کنید.VFSGLOBAL کارگزار ویزای لوکزامبورگ در کشور ترکیه می باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی