ویزای هلند

کشور پادشاهی هلند یکی از کشورهای اروپای غربی است که در شمال غربی اروپا قرار دارد و یکی از سرسبزترین کشورهای جهان است.کشور هلند یکی از بزرگترین پرورش دهندگان گل در جهان می باشد و همواره گردشگران زیادی برای شرکت در جشنواره های گل و گیاه و گردش در کانال های آمستردام و سایر جاذبه های بی نظیر این شهر به هلند سفر میکنند.هلند یکی از کشورهای حوزه شینگن محسوب می شود و سفر به آن برای ایرانیان نیازمند دریافت ویزا از سفارت این کشور در تهران است.

انواع ویزاهای هلند

به هدف تفریح در هلند می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت هلند و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

به این منظور می بایست دعوت نامه معتبر از دوستان یا خویشاوندان خود که در هلند ساکن هستند داشته باشید.

این ویزا برای افرادی می باشد که از کشور هلند بدون توقف عبور می کنند.مانند مسافران عبوری یا رانندگان ترانزیت

این ویزا مختص افرادی است که کارت اقامت طولانی مدت هلند را داشته اند اما اکنون آن را گم کرده اند یا به سرقت رفته است.این افراد می توانند با ارائه مدارکی دیگر جهت اثبات این موضوع اقدام به اخذ ویزای برگشت به هلند نمایند.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،ورزشی و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی هلند

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی هلند

مدارک ویزای هلند باید توسط دارالترجمه رسمی به یکی از زبان های انگلیسی،هلندی،فرانسوی یا اسپانیایی ترجمه شود .اصل و ترجمه مدارک می بایست  به مرکز انگشت نگاری هلند برده شود. مدارک اصلی مورد نیاز ویزای هلند به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/3*5/4 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • سند مالکیت در صورت داشتن سند

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار،افراد بیکار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند یا از سایر روش های جایگزین بهره ببرند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای هلند

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای هلند حداقل 15 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای هلند حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای هلند

هزینه اخذ ویزای توریستی هلند مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت هلند

تهران،فرمانیه،دیباجی شمالی،خیابان سنبل،نبش ارغوان غربی،پلاک 7. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت هلند مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی