ویزای نروژ

نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناوی و از اعضای پیمان شینگن است که دارای نظام پادشاهی می باشد. یکی از کشورهای مرفه اروپایی است و دارای دیدنی های فراوان مانند موزه های باستانی،موزه های مربوط به وایکینگ ها، مناظر بکر طبیعی و قوانین عجیب می باشد که باعث شده تا گردشگران بسیاری به نروژ سفر کنند.ایرانیان برای سفر به نروژ باید اقدام به اخذ ویزای نروژ نمود و با توجه به اینکه نروژ عضو پیمان شینگن است با اخذ ویزای نروژ میتوان به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کرد.

انواع ویزاهای نروژ

ویزای توریستی نروژ در ادامه این مبحث به صورت کامل تشریح می شود.

جهت اهداف تجاری و کاری می باشد که نیازمند دعوت نامه طرف نروژی و مدارک لازم جهت اثبات آن می باشد.از جمله این مدارک می توان به پروفرما،قرارداد،واریزی های فی مابین و …اشاره کرد.

از دیگر موارد عمده مورد درخواست ایرانیان جهت اخذ ویزای نروژ می باشد که با ارسال دعوت نامه از سوی دوستان و بستگاه در نروژ امکان پذیر است.این دعوت نامه شرایط خاصی دارد.

سایر ویزاها که کمتر مورد درخواست می باشند شامل ویزای پیوست به خانواده،ویزای پزشکی،تحصیلی و شرکت در همایش،ورزشی و …می باشد.

ویزای توریستی نروژ

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی نروژ

مدارک اصلی جهت اخذ ویزای نروژ مدارک شغلی و مالی است که با توجه به شرایط شغلی هر متقاضی میتواند متفاوت باشد،در حالت کلی مدارک زیر جهت اخذ ویزای نروژ مورد نیاز است که می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

  • عکس با معیارهای شنگن با زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و با دو برگ سفید روبروی هم
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • در صورت تحصیل نیاز به ارائه مدارک اثبات آن از جمله برگ ثبت نام و …می باشد.
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • سند ملکی( در صورت داشتن )

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای نروژ

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای نروژ بین دو هفته تا چهار هفته پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری می باشد.هر چند ممکن است این زمان بنا بر نظر سفارت و شرایط متقاضی کمتر یا بیشتر شود.

هزینه اخذ ویزای نروژ

هزینه اخذ ویزای توریستی نروژ برای بزرگسالان 60 یورو و کودکان بین 6 تا 12 سال مبلغ 35 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان است.هزینه باید در هنگام اخذ وقت سفارت بصورت آنلاین پرداخت شود.به مبالغ فوق 25 یورو جهت هزینه کارگزار سفارت اضافه می گردد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت نروژ

تهران ،خیابان دکتر لواسانی (فرمانیه)، دیباجی شمالی،خیابان یاسمن،پلاک 72 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت نروژ مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،ولنجک،خیابان سیزدهم،مرکز خرید گالریا،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی