ویزای لهستان

کشور لهستان با نام رسمی جمهوری لهستان کشوری است در مرکز اروپا که عضو شینگن می باشد و پایتخت آن ورشو است.این کشور دارای آثار تاریخی ارزشمندی است که 14 مورد آن در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است.علاوه بر جاذبه های تاریخی ، لهستان طبیعت بی نظیری هم دارد و به دلیل نزدیک بودن به اقیانوس آب و هوای مناسبی هم برای سفر دارد.سفر به لهستان به دلیل هزینه های مناسب ، نزد گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.ایرانیان جهت سفر به کشور لهستان نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند.

انواع ویزاهای لهستان

به هدف تفریح در لهستان می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت لهستانی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و … دارد.معمولاً این سفر به هدف انعقاد قرارداد یا ملاقات تجاری می باشد.

به این منظور می بایست دعوت نامه معتبر از دوستان یا خویشاوندان خود که در لهستان ساکن هستند داشته باشید.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،ورزشی،شرکت در نمایشگاه و کنفرانس و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی لهستان

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی لهستان

مدارک ویزای لهستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود .فقط شناسنامه و کارت ملی نیاز به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه دارند و برای سایر مدارک مهر دالترجمه رسمی کافیست.مدارک اصلی مورد نیاز ویزای لهستان به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر .توجه:تمکن مالی ویزای لهستان باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.
  • تاریخچه سفر شامل سفرهای توریستی می باشد.لهستان همانند سوئیس از جمله کشورهای عضو شینگن می باشد که سابقه سفر علی الخصوص سابقه سفر کشورهای با ویزای معتبر در آن بسیار تاثیر گذار است.
  • مدارک ملکی در صورت وجود

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای لهستان

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای لهستان در حدود 14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.جهت تحویل گرفتن گذرنامه می بایست متقاضی شخصاً با رسید دریافتی از سفارت و کارت شناسایی معتبر به سفارت لهستان مراجعه کند.

وقت سفارت و مصاحبه ویزای لهستان

جهت تحویل مدارک ویزای لهستان مستقیماً می بایست به سفارت لهستان مراجعه کرد.اخذ وقت سفارت،تحویل مدارک و کلیه امور ویزا توسط سفارت صورت می گیرد و سفارت هیچ کارگزاری را برای این کار در نظر نگرفته است.وقت سفارت لهستان قابلیت کنسل کردن ندارد.همچنین در روز وقت سفارت شما توسط آفیسر مصاحبه می شوید که این مصاحبه تاثیر زیادی بر نتیجه ویزای شینگن شما دارد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت لهستان

تهران، بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، خیابان پیروز، پلاک ۲ جهت کسب .اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت لهستان مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران، بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، خیابان پیروز، پلاک ۲

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی