ویزای پرتغال

کشور پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپاست و پایتخت آن لیسبون است.کشور پرتغال دو منطقه کلان شهری عمده دارد که یکی کلان شهر لیسبون در جنوب و دیگری کلان شهر پورتو در شمال است.کشور پرتغال دارای جاذبه های تاریخی و همینطور طبیعی زیادی است.هزینه اقامت در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین و مقرون به صرفه تر است.مجموعه این عوامل باعث شده است کشور پرتغال به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شود.ایرانیان جهت سفر به پرتغال نیازمند اخذ ویزای پرتغال می باشند.

انواع ویزاهای پرتغال

به هدف تفریح در پرتغال می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت پرتغالی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

جهت اخذ این نوع ویزا لازم است دعوت نامه از دوستان و خویشاوندان خود با ساختار مورد تایید سفارت پرتغال داشته باشید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،ورزشی و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی پرتغال

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی پرتغال

مدارک ویزای پرتغال باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی  یا پرتغالی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای پرتغال به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
  • ترجمه مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و یا افراد بیکار که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای پرتغال

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای پرتغال حداقل 20 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای پرتغال حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای پرتغال

هزینه اخذ ویزای توریستی پرتغال مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت پرتغال

تهران، دروس، بلوار هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ . جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت پرتغال مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی