ویزای اسلوونی

در جنوب اروپای مرکزی کشوری سرسبز و کوهستانی به نام اسلوونی وجود دارد که این روزها بسیار مورد توجه توریست ها قرار گرفته و مسافران زیادی دارد. لیوبلیانا پایتخت این کشور است و مردم بسیار با فرهنگ و اصیلی دارد همچنین بیشتر جمعیت این کشور در این شهر زندگی می کنند. کسانی که عاشق طبیعت و کوه نوردی هستند اسلوونی می تواند بهترین گزینه برای سفر به اروپا برای آن ها باشد.اولین گام برای سفر به این کشور اخذ ویزای آن می باشد.جهت اخذ ویزای این کشور حتما باید دعوت نامه داشته باشید.

انواع ویزاهای اسلوونی

به هدف تفریح در اسلوونی می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت اسلوونیایی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

این ویزا برای افرادی می باشد که از کشور اسلوونی بدون توقف عبور می کنند.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی اسلوونی

مدارک ویزای اسلوونی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای اسلوونی به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 4*6 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر. توجه:تمکن مالی ویزای لهستان باید به یورو باشد و توسط مدیر شعبه بانک صادر کننده مهر و امضا شود.
  • دعوت نامه از مدراک ضروری اخذ ویزای این کشور می باشد.متن دعوت نامه باید شامل موارد مشخصی از جمله نسبت متقاضی با دعوت کننده باشد.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای اسلوونی

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای اسلوونی در حدود14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند. برای دریافت جواب ویزا لزومی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید برای دریافت جواب، از خدمات پستی  VFSGlobal استفاده کنید.

هزینه اخذ ویزای اسلوونی

هزینه اخذ ویزای توریستی اسلوونی مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت اسلوونی

کشور اسلوونی در ایران سفارتخانه ندارد. شما برای درخواست ویزای این کشور، باید دفاتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری اسلوونی در ترکیه

می توانید به دفتر انگشت نگاری اسلوونی در آنکارا،استانبول،ازمیر یا آنتالیا مراجعه کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی