ویزای سوئیس

سوئیس یکی ازامن ترین کشور های جهان است. .سوئیس کشوری در اروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از غرب با فرانسه و از جنوب با ایتالیا، همسایه است و جمعیتی 5 .7 میلیون نفری دارد.پایتخت سوئیس، شهر برن است و با در آمد سالانه ی ۳۹ هزار دلار برای هر نفر، از جمله ثرتمندترین کشورهای جهان محسوب می گردد.سوئیس با مناظر طبیعی زیبا و بکر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در سراسر دنیا می باشد. در این جا به توضیح انواع ویزاهای این کشور و نحوه اخذ آن می پردازیم.

انواع ویزاهای سوئیس

به هدف تفریح در سوئیس می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت سوئیسی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می بایست از یک موسسه یا دانشگاه در سوئیس پذیرش تحصیلی داشته باشید.

به هدف های مختلف از جمله کاری،پزشکی،فرهنگی،دیدار دوست و اقوام و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی سوئیس

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس

مدارک ویزای سوئیس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا یکی از زبان های رسمی سوئیس یعنی آلمانی،ایتالیایی و فرانسوی ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای سوئیس به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر.توجه داشته باشید تمکن مالی می بایست به یورو صادر شود.
  • سابقه سفر مناسب:سوئیس نیز همانند برخی کشورهای عضو شینگن از جمله لهستان به سابقه سفر مناسب اهمیت زیادی می دهد به نحوی که برخی افراد به دلیل عدم داشتن سابقه سفر مناسب ریجکت می شوند.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای سوئیس

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای سوئیس در حدود 14 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای سوئیس حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای سوئیس

هزینه اخذ ویزای توریستی سوئیس مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت سوئیس

الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۱۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت سوئیس مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)،مجتمع تجاری هروی،طبقه 4

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی