ویزای استونی

استونی از کم جمعیت ترن کشورهای منطقه بالتیک در شمال اروپا است. به دلیل این که در این کشور تعداد زن ها بیشتر از مردان است به آن لقب کشور زنانه داده شده است. برای کسانی که اهل ماجراجویی هستند استونی گزینه بسیار مناسبی است، زیرا دریاچه های فراوان و جنگل های متراکم زیادی در آن به چشم می خورد. استونی علاوه بر این که دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی است از لحاظ اقتصادی هم کشوری مقرون به صرفه برای سفر می باشد.ایرانیان متقاضی سفر به استونی نیازمند اخذ ویزای شینگن یا ویزای استونی می باشند. اما باید توجه داشته باشید دعوت نامه، مهم ترین شرط اخذ ویزای استونی می‌باشد. پس اگر دعوتنامه ندارید،بهتر است برای اخذ ویزای استونی اقدام نکنید.

انواع ویزاهای استونی

به هدف تفریح در استونی می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت مقابل و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

این ویزا جهت شرکت در کنفرانس،سمینار و مسابقات ورزشی می باشد.بدیهی است صدور این ویزا نیاز به دعوت نامه معتبر از مجری رویداد در استونی نیز دارد.

این ویزا با اخذ دعوت نامه از دوستان و خویشاوندان در استونی اخذ می شود.

به هدف های مختلف از جمله تحصیلی،پزشکی و …صورت می پذیرد.

ویزای توریستی استونی

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی استونی

مدارک ویزای استونی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود .نیازی به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری نمی باشد. مدارک اصلی مورد نیاز ویزای استونی به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 6 .3*7 .4 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر
  • اسناد مالکیت در صورت وجود

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای استونی

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای استونی در حدود14 تا  21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای استونی حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای استونی

هزینه اخذ ویزای توریستی استونی مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت استونی

کشور استونی، در ایران سفارت خانه ندارد. شما برای درخواست ویزای استونی باید به دفتر کارگزاری ویزای استونی مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم مراجعه کنید.

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزای اسلواکی

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اسلواکی

ویزا اسلوونی

ویزای اسلوونی

شرایط و مدارک اخذ ویزای توریستی اسلوونی

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی