ویزای اتریش

کشور اتریش در قلب اروپا مرز مشترکی با 8 کشور اروپایی دارد.در این کشور با ریزش برف و باران به حد کافی در طی سال، به تدریج از غرب به شرق درجه حرارت به طور محسوسی متغیر است. مناطق کوهستانی اتریش دارای زمستان­های بسیار سرد می باشد، که درجه حرارت ممکن است گاهی اوقات به 30 درجه زیر صفر هم برسد. این کشور با داشتن مناطق جنگلی بسیار فراوان، جزو مناطق سرسبز قاره اروپا است .نسبت به سایر کشور های اروپایی جمعیت کمی دارد که  20درصد از جمعیت این کشور در پایتخت آن(وین) زندگی می کنند. پایتخت اتریش 5 سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است.زبان اصلی این کشور آلمانی است. نژاد غالب این کشور اتریشی(حدود 85 درصد) است.اتریش یکی از کشورهای عضو شینگن است و کلیه شهروندان ایرانی قبل از سفر به آن باید اقدام به اخذ ویزای اتریش نمایند.در این جا به توضیح انواع ویزای اتریش و نحوه اخذ ویزای توریستی آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای اتریش

اگر هدف تفریح در اتریش می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت اتریشی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.دعوت نامه فرآیند اخذ ویزا را تسهیل می کند. دعوت نامه تجاری اتریش  از طرف شرکت و یا ارگانی در اتریش برای شخص متقاضی ارسال می گردد. که این دعوت نامه با هدف خرید یا بازدید می باشد.همچنین در صورت کمبود وقت می توانید از دعوت نامه الکترونیکی استفاده کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ارسال دعوت نامه الکترونیکی با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

اگر خویشاوندان یا دوستان شما شهروند اتریش هستند یا کارت اقامت اتریش دارند می توانید از آن ها بخواهید برای شما دعوت نامه ارسال کنند و از طریق این دعوت نامه جهت اخذ ویزای اتریش اقدام نمایید.

همانند سایر کشورهای حوزه شینگن برای ویزای تحصیلی اتریش، شما باید از دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه داشته باشید.  پس از تاریخ اتمام ویزای تحصیلی اتریش حتما باید این کشور را ترک کنید.

ویزای توریستی اتریش

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 90 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به آلمانی  ترجمه شود . مدارک اصلی مورد نیاز ویزای اتریش به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5 . 4*5 .3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر
  • سابقه سفر مناسب:همانند برخی از کشورهای حوزه شینگن از جمله سوئیس ، داشتن سابقه سفر برای اتریش از موارد مهم اخذ ویزا می باشد.
  • دعوت نامه در صورت وجود(در صورت کمبود وقت می توانید از دعوت نامه تجاری الکترونیکی EVE یا GVE استفاده کنید که به صورت اتوماتیک در عرض 48 ساعت به دست سفارت اتریش می رسد.)

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای اتریش

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای اتریش در حدود 14 تا 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای اتریش حتما باید به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGLOBAL  مراجعه کرد.

هزینه اخذ ویزای اتریش

هزینه اخذ ویزای توریستی اتریش مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت اتریش

خیابان باهنر (نیاوران)، خیابان مقدسی،خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 8 .جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت سفارت اتریش مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزای توریستی آلمان

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی آلمان

ویزا هلند

ویزای توریستی هلند

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی هلند

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی