ویزای آلمان

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان یکی از کشورهای صنعتی و زیبای اروپایی است که با 9 کشور دانمارک ، چک ، لوکزامبورگ ، لهستان ، هلند ، اتریش ، سوئیس ، فرانسه و بلژیک همسایه می باشد.کشور آلمان دارای طبیعت زیبا و بکر و دیدنی های فراوان تاریخی و طبیعی می باشد که باعث شده است این کشور به یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران تبدیل شود.علاوه بر آن آلمان مهد بسیاری از نمایشگاه های مهم بین المللی می باشد که یکی از علل تقاضای ویزای آلمان می باشند.ایرانیان جهت سفر به آلمان نیاز به ویزا دارند که در این جا به ارائه پر تقاضاترین ویزاهای آلمان و نحوه اخذ آن ها می پردازیم.

انواع ویزاهای آلمان

به هدف تفریح درآلمان می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت آلمانی و سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و .. دارد.

از پر تقاضاترین نوع ویزاهای آلمان می باشد.دعوت نامه از سوی دوستان یا خویشاوندان در آلمان الزامی می باشد.کشور آلمان جهت صدور دعوت نامه موارد خاصی از جمله داشتن فضای کافی جهت پذیرایی از مهمان را مدنظر قرار می دهد و نسبت به صدور دعوت نامه با تقاضای میزبان موافقت می نماید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان تات ویزا تماس بگیرید.

یکی از محبوب ترین نوع ویزاهای آلمان می باشد.در گذشته تقریبا تمامی دانشگاه های آلمان امکان تحصیل رایگان داشتند اما اکنون فقط برخی دانشگاه های آلمان این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.همچنین به علت امکان تحصیل به زبان انگلیسی ویزای تحصیلی آلمان از محبوب ترین نوع ویزاهای آلمان می باشد.

بسیاری از افراد جهت درمان بیماریهای خود به آلمان مراجعه می کنند،این ویزا مخصوص این افراد و همراهان آن ها می باشد.ارائه مدارک لازم از بیمارستان در آلمان جهت اثبات هدف سفر الزامی می باشد.

با توجه به صنعتی بودن آلمان و برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای علمی بین المللی در آن این نوع ویزا مورد استقبال محققان ایرانی می باشد که برای اخذ آن نیاز به دعوت نامه از مجری آلمانی این رویدادهای علمی یا فرهنگی یا نماینده آن در ایران می باشد.

جهت شرکت افراد در رویدادهای ورزشی با ارائه دعوت نامه معتبر از برگزار کننده رویداد صادر می شود.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد بسیاری از متقضیان سفر به آلمان قصد شرکت در نمایشگاه های آلمان را دارند که این نمایشگاه های بین المللی اغلب در شهرهای نمایشگاهی آلمان همچون دوسلدورف برگزار می شوند.جهت اخذ این ویزا داشتن دعوت نامه از شرکت برگزار کننده نمایشگاه در آلمان یا نماینده آن در ایران الزامی می باشد.

انواع دیگر ویزای آلمان عبارتند از ویزاهای طولانی مدت که شامل ویزاهای کاری،پیوست خانواده و … می باشد.

ویزای توریستی آلمان

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان

مدارک ویزای آلمان نیازی به ترجمه ندارند و اصل مدارک به زبان فارسی به مرکز انگشت نگاری آلمان تحویل داده میشود.

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.لیست کامل مدارک ویزای آلمان را از این جا دانلود کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای آلمان

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای آلمان در حدود 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای آلمان حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت ملی و شناسنامه و رسید دریافتی به دفتر ویزا متریک مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای آلمان

هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان مبلغی در حدود 85 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. علاوه بر این، مبلغ190 هزار تومان جهت دریافت وقت سفارت عادی و مبلغ 600 هزار تومان جهت وقت سفارت VIP قبل از گرفتن وقت سفارت پرداخت میشود که این مبلغ پس از مراجعه به مرکز انگشت نگاری با تکمیل فرم استرداد وجه  به متقاضی مسترد می گردد.همچنین در صورت عدم حضور در وقت تعیین شده این مبلغ سوخت می شود و دیگر عودت داده نمی شود.فرم عودت وجه آلمان را از این جا دانلود کنید.

 

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت آلمان

تهران،خیابان فردوسی،نبش کوچه برلن. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت آلمان مراجعه نمایید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،خیابان خالد اسلامبولی(وزرا)،نبش خیابان 21،شماره 137،ساختمان شیرازی،طبقه 1

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزا اتریش

ویزای توریستی اتریش

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی اتریش

ویزا سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی سوئد در تمامی مقاطع

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی