ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده و به کشور ماتادورها معروف شده است.تنها همسایه اسپانیا کشور پرتغال است.اسپانیا دارای دیدنی های تاریخی و طبیعی بسیاری است ،وجود این دیدنی ها و جشنواره های مختلف باعث شده است این کشور به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شود.شهرهای مادرید و بارسلونا از شهرهای شلوغ و پرهیاهوی اسپانیا میباشند که پذیرای حجم زیادی از گردشگران در فصول مختلف سال هستند.ایرانیان برای سفر به اسپانیا باید ویزای اسپانیا داشته باشند در این جا به معرفی انواع ویزای اسپانیا و نحوه اخذ ویزای توریستی آن می پردازیم.

انواع ویزاهای اسپانیا

به هدف تفریح در اسپانیا می باشد و شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که در ادامه این مبحث به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

این ویزا به هدف تجاری می باشد و متقاضی جهت اثبات هدف خود نیاز به دعوت نامه از شرکت اسپانیایی و به زبان اسپانیایی دارند.همچنین سایر مدارک مرتبط به آن از جمله فاکتور،قرارداد و ذکر مشخصات کامل دعوت کننده می بایست در دعوت نامه موجود باشد.دو نسخه از دعوت نامه باید صادر شود که یک نسخه آن قبل از روز انگشت نگاری به سفارت اسپانیا ارسال شود و نسخه دیگر آن روز انگشت نگاری همراه سایر مدارک به مرکزا انگشت نگاری تحویل داده شود.این دعوت نامه جزئیات دیگری نیاز دارد که از جمله آن می توان به ذکر تقبل هزینه های سفر توسط متقاضی یا دعوت کننده اشاره نمود.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

این ویزا برای افرادی می باشد که از کشور اسپانیا بدون توقف عبور می کنند.برای مثال رانندگان یا مسافرانی که به صورت عبوری از اسپانیا می گذرند نیاز به ویزای ترانزیت اسپانیا دارند.ویزای ترانزیت از اسپانیا می تواند به صورت فرودگاهی یا دریایی باشد.

این ویزا ویزای اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا نامیده می شود که شامل والدین و فرزندان می باشد.در این نوع ویزا ارائه اصل دعوت نامه پلیس و کپی آن به همراه کپی کارت شناسایی یا کارت اقامت دعوت کننده الزامی است.

ویزای توریستی اسپانیا

به صورت های مختلف از جمله یک بار ورود،دو بار ورود و چند بار ورود می باشد.که مدت اقامت آن  از 14 روزه تا 180 روزه یا بیشتر متغیر می باشد که با نام ویزاهای سینگل و مولتی شینگن از سه ماهه تا چند ساله شناخته شده می باشد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا

مدارک ویزای اسپانیا باید توسط دارالترجمه های رسمی مورد تایید سفارت اسپانیا به زبان اسپانیایی ترجمه شود.می توانید لیست دارالترجمه های مورد تایید سفارت اسپانیا را از این جا دانلود کنید. مدارک اصلی مورد نیاز ویزای اسپانیا به شرح زیر است:

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم
  • عکس رنگی 5/4*5/3 زمینه سفید بدون روتوش مربوط به شش ماه اخیر
  • شناسنامه
  • مدارک شغلی شامل سابقه بیمه،جواز کسب،ثبت شرکت،فیش حقوقی سه ماه آخر،کارت مباشرت،گواهی اشتغال به کار و …
  • مدارک مالی شامل تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه آخر
  • افرادی که در اسپانیا دانشجو هستند می بایست نامه اشتغال به تحصیل به زبان اسپانیایی ارائه دهند.

لازم به ذکر است مدارک شغلی هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت می باشد و هر شخص با توجه به شغل و شرایط خود نیازمند یک یا چند مورد از این مدارک می باشد.همچنین دانشجویان،زنان خانه دار و سایر افرادی که هر کدام از مدارک فوق را ندارند می توانند از مدارک همسر یا سرپرست خود استفاده کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تات ویزا در تماس باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای اسپانیا

مدت زمان لازم برای دریافت جواب ویزای اسپانیا حداقل 21 روز کاری است که با توجه به شرایط متقاضی و شرایط سفارت ممکن است تغییر کند.برای دریافت جواب ویزای اسپانیا حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر BLS  در تهران مراجعه کند.

هزینه اخذ ویزای اسپانیا

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا مبلغی در حدود 75 یورو است که در داخل مرکز انگشت نگاری توسط متقاضی پرداخت میشود. بدیهی است که این مبلغ برای انواع دیگر ویزا متفاوت می باشد.

اطلاعات سفارت خانه و مرکز انگشت نگاری

آدرس سفارت اسپانیا

تهران،دروس،بلوار شهرزاد،کوچه اول شرقی، پلاک 10 جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت سفارت اسپانیا مراجعه کنید.

آدرس محل انگشت نگاری

تهران،پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس1، طبقه 12، واحد5

مطالعه صفحات زیر به شما پیشنهاد می شود:

ویزا شنگن

صفر تا صد ویزای شینگن

توضیحات در خصوص اخذ ویزای 26 کشور عضو شینگن

ویزا ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی آلمان

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی آلمان

دیدگاه بگذارید

avatar
  ثبت دیدگاه  
اطلاع رسانی